محلات در یک نگاه

شهر محلات به عنوان مركز شهرستان در جنوب استان مركزي و جنوب غربي شهر تهران با مسافت ۲۶۲ كيلو متري از پايتخت با داشتن آب و هوايي معتدل و چشمه هاي آبگرم روايتي از تاريخ كهنسال ايران زمين است . این شهر از طرف شمال به قم و آشتیان و از طرف جنوب به اصفهان و گلپا

شهر محلات به عنوان مركز شهرستان در جنوب استان مركزي و جنوب غربي شهر تهران با مسافت ۲۶۲ كيلو متري از پايتخت با داشتن آب و هوايي معتدل و چشمه هاي آبگرم روايتي از تاريخ كهنسال ايران زمين است . این شهر از طرف شمال به قم و آشتیان و از طرف جنوب به اصفهان و گلپایگان و از طرف غرب به خمین واراک و از طرف شرق به دلیجان محدود می باشد . مساحت این شهرستان ۲۰۷۹.۳۹ کیلومتر مربع و بنابر سرشماری مرکز آمار ایران ، جمعیت شهرستان محلات در سال  ۱۳۹۰برابر۵۳۳۸۱ نفر می باشد.

 

اين شهر به واسطه مزارع بزرگ پرورش گل و گیاه ، آب و هوای دلپذیر به القابي مانند هلند ايران، بهشت افسانه اي و شهر گل ها شهرت يافته است.

 

بوستان زيبا سرچشمه در شمال شهر، خيابان هايي با درختان چنار سر به فلك كشيده ، درخت چنار ۱۰۰۰ ساله شهر واقع در ميدان چنار و آب نماهای فراوان ،مزارع و دهكده گل ،كوچه باغ هاي زيبا ، بنا ها و روستاهاي تاريخي،امامزاده ها و اماكن مذهبي، مجتمع آب درماني و آبگرم طبيعي و جشنواره های سالیانه گل از جاذبه هاي گردشگري اين شهر مي باشند .