به مناسبت فرارسیدن روز شهرداری؛

رونمایی از المان پاکبان به پاس قدرانی از زحمات پاکبانان/ تلفیق هنری انسان و طبیعت در المان پاکبان

شهردار محلات گفت: به مناسبت فرارسیدن روز شهرداری، المان پاکبان به پاس قدردانی از زحمات پاکبانان شهر به عنوان سفیران بهداشت، عصر امروز رونمایی شد.

رونمایی از المان پاکبان به پاس قدرانی از زحمات پاکبانان/ تلفیق هنری انسان و طبیعت در المان پاکبان
به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری محلات، محمدصادق استرابی در تکمیل این خبر اظهار کرد: سال گذشته با هدف تجلیل از مقام پاکبانان شهر، ساخت المان پاکبان در دستور کار شهرداری قرار گرفت که در این راستا فراخوانی منتشر و از هنرمندان جهت طراحی این المان دعوت به عمل آمد.
وی افزود: در نهایت پس از بررسی طرح های ارسالی توسط کارگروه هنرمندان، طرح آقای سید حجت حسینی از هنرمندان برجسته شهرستان محلات به تایید شهرداری و شورای اسلامی شهر رسید و سرانجام پس از سه ماه و با صرف اعتباری معادل 600 میلیون ریال، امروز و به مناسبت فرارسیدن روز شهرداری از این المان رونمایی شد.
سید حجت حسینی طراح و سازنده المان پاکبان محلات در تشریح ویژگی های این اثر بیان کرد: المان مذکور تلفیقی از انسان و طبیعت است که به پاس زحمات شبانه روزی پاکبانان شهر طراحی و به مرحله اجرا رسیده است.
وی ادامه داد: در این اثر برای اولین بار در سطح شهرستان از ویژگی فضای منفی با استفاده از برگ درختان چنار در طرح استفاده شده و قسمت هایی از بدن شخصیت پاکبان دارای فضای باز می باشد که این اقدام با توجه به فضای درختان موجود در پشت اثر و به منظور برجسته ساختن درختان چنار محلات به عنوان یکی از جاذبه های شهر صورت گرفته است.
حسینی خاطر نشان ساخت: از دیگر مفاهیم این اثر نشان دادن زحمات پاکبانان شهر است که برای حفظ پاکیزگی و نظافت در سطح شهر تلاش می کنند و با تمام وجود برای خدمت به مردم وقت می گذارند.   

نظرات

 
 
Captcha