شهردار محلات در دیدار با آتش نشانان:

نیروهای آتش نشانی باید از آموزش های به روز بهره مند باشند

شهردار محلات گفت: با توجه به ماشینی شدن زندگی های امروزی، سرعت وقوع خطرات سریعا در حال افزایش است و نیروهای آتش نشانی باید دارای آموزش های به روز باشند.

نیروهای آتش نشانی باید از آموزش های به روز بهره مند باشند
به گزارش روابط عمومی شهرداری محلات، محمدصادق استرابی در دیدار آتش نشانان با بیان این موضوع عنوان کرد: به روز شدن آموزش ها یکی از اولویت ها در مجموعه آتش نشانی است و در این راستا خریداری امکانات مورد نیاز جهت امدادرسانی مناسب به شهروندان نیز در دست اقدام است.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت: آتش نشانی محلی است که نیروهای عاشق می بایست در آن خدمت کنند و با توجه به سخت و زیان آور بودن این شغل، آتش نشانان از جمله قشرهای فداکاری هستند که با گذشت از جان خود در این عرصه فعالیت می کنند.
رییس شورای اسلامی شهر محلات نیز در این دیدار گفت: جهت ارتقا خدمات رسانی به شهروندان لازم است بهبود ابزار و وسایل مورد نیاز آتش نشانی در دستور کار قرار گیرد که در این خصوص اقداماتی صورت گرفته است.
علی بخشی تصریح کرد: علاوه بر این موضوع، استفاده از نیروهای زبده از دیگر نکاتی است که زمینه کاهش خطرات را در زمان وقوع حادثه به وجود می آورد و در کنار این اقدامات می بایست با استفاده از شیوه های گوناگون، فرهنگ ایمنی نزد شهروندان را ارتقا داد.
مسئول واحد آتش نشانی شهرداری محلات با اشاره به وقوع 403 مورد حادثه در شش ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: آتش نشانان محلات در این بازه زمانی به ماموریت های مختلفی اعزام شده و نسبت به رفع مشکلات شهروندان اقدام کرده اند.
محمود فلفلی ادامه داد: با توجه به بارش های رخ داده در سال جاری، مهار سیلاب از فراوانی بالایی جهت امدادرسانی برخوردار بود؛ همچنین با توجه به نیاز شهر، آتش نشانان محلات طی روزهای گذشته به لباس های غواصی مجهز شدند و آموزش های لازم نیز در این خصوص به آنها ارائه شده است.

نظرات

 
 
Captcha